CHP’li Muharrem Erkek’ten de darbe tehdidi geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, katıldığı programda skandal sözlere imza attı. Hükümete yönelik tehditlere bir yenisini ekledi.

Muharrem Erkek şu açıklamaları yaparak darbeleri normalleştirmeye çalıştı;

“Türkiye’de bakın bir örnek vereyim. Türkiye’de 1923. Cumhuriyetimizin kurulduğu yıl 2002. Tüm hükümetlerin, Atatürk hükümeti, İnönü Hükümeti, Menderes Hükümeti, Demirel, Özal, Ecevit kim olursa olsun. 79 yıl di mi? 1923 2002. 79 yılda toplam harcanan para 713 milyar dolar. 713 milyar dolar. Ki; 29 dünya büyük krizi var. 2. Dünya Savaşı var. Darbeler, krizler var oğlu var. Bunlar hep oldu zaten. Yarın da olacak.”

BENZER BİR TEHDİT DE KAFTANCIOĞLU’NDAN

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da benzer bir darbe tehdidinde bulunarak “Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde.. Bu ülkenin gerçekten halkın gözü açıldı” açıklamasını yapmıştı.

ÖZGÜR ÖZEL DE DARBEYİ İŞARET ETTİ

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de, darbe imalı şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Saray rejiminin, saray düzeninin sonu geliyor. O son bu Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaları.. Bütün bu liyakatsizliklerin de sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin bütün devlet memurları. Görevini devlet memuru gibi yapan devlet memurları… Hangi ülkeye hizmet ettiğini bilen çok değerli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar. O saatin en kıymetli çarkları siz olursunuz. Eğer koltuğunuza liyakatle oturdunuz, devletinize sadakatle çalışıyorsanız.”

CHP’nin darbe tehdidine bir yenisini ekleyen Muharrem Erkek terör örgütü PYD ile komşu olmamızın bir sorun yaratmayacağını da söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir