Kaftancıoğlu’nun asıl amacı neydi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halk TV canlı yayınında skandal açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu resmen devleti ve milleti darbeyle tehdit etti.

“Erken seçim ya da başka bir şeyi getirebilir..”

Kaftancıoğlu şunları söyledi; “Bir kişinin aklıyla iş yapmaları, iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçim ya da başka bir şeyi getirebilir. Bu ülkenin halkın, gerçekten gözü açıldı. Kimin kendisine hizmet etmek için uğraştığını biliyor.

“İktidar değişikliğine, sistem değişikliğine gidişatı görüyorum”

Kimin de böylesi bir dönemde dahi ne ile uğraştığını görüyor. Şöyle söyleyeyim; bir iktidar değişikliğine, hatta daha da ileri gideyim bir sistem değişikliğine gidişatı görüyorum.”

DARBE TEHDİDİNİN ARKA PLANI

Kaftancıoğlu’nun sözleri Külliye’den başarılı bir şekilde yönetilen salgın politikasını gölgelemek ve bu politika sonucu dağılan kitlesini yeniden konsolide etme çabası olarak düşünülebileceği gibi yapılması planlanan büyük SATÖ darbesine karşı halkın tepkisini ölçme olarak da değerlendirilebilir.

Kaftancıoğlu’nun sözlerine sosyal medyadan büyük tepki gelmesi olumlu bir gelişme. Nitekim Kaftancıoğlu bir sonraki tweetinde geri adım atmak zorunda kalıp “demokrasiden ayrılmayacakları” yalanını tekrarladı.

Kaftancıoğlu’nun bir diğer amacı da kamuoyunun dikkatini “sahte alarm”a çevirmekti. “Sahte alarm” adını verdiğimiz taktik 15 Temmuz darbe girişimi dahil bütün darbelerde istisnasız uygulandı. Darbeden önceki süreçlerde MiT ve Emniyete “darbe hareketliliği” ile ilgili sahte ihbarlar yapılır. Medya “darbe geliyor” paniği ile yanlış şekilde yönlendirilir. Amaç darbenin asıl yapılacağı gece olası gerçek ihbarları gölgelemek, ihbarların güvenilirliğini zedelemektir.

Canan Kaftancıoğlu ve arkasındaki terör şebekelerinin bu taktiği uygulamış olma olasılığı da gözardı edilmemesi gereken bir ihtimal olarak önümüzde durmaktadır.

Asdam.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir